ÇGC Basın Özendirme Yarışması’nın sonuçları belli oldu

Okunma Zamanı:3 Dakika, 13 Saniye

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nin geleneksel hale getirdiği ‘Basın Özendirme Yarışması’nın (2019) sonuçları belli oldu. Çok sayıda gazetecinin katıldığı yarışma sonuçlarını değerlendiren ÇGC Başkanı Cafer Esendemir, “Aslında, günümüz şartlarında görev yapan tüm medya mensuplarının ödülü hak ettiğini düşünüyorum” dedi.  

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti tarafından her yıl gerçekleştirilen ‘Basın Özendirme Yarışması’nın sonuçları belli oldu. Pandemi dolayısıyla medya mensuplarının 2019 yılı içerisinde ürettikleri eserlerden oluşan başvuruları jüri yerine ÇGC Yönetim Kurulu Üyeleri değerlendirdi.

Çok sayıda basın mensubunun eserleriyle katıldığı yarışmada ‘ÇGC’nin ‘Özel Ödülleri’ni hak eden isimler de belirlendi. Spor Röportaj, Spor Fotoğrafı, Güncel Yazı, Magazin ve TV Proğram dallarında ödüle layık eser bulunamadı.

ÇGC Başkanı Cafer Esendemir, eserleri titizlikle değerlendiren Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür ederek, “Geleneksel hale gelen yarışmamıza ilgi gösteren tüm arkadaşlarımızı kutluyorum. Aslında günümüz şartlarında tüm medya mensupları ödülü hak ediyor. Zira her arkadaşımızın zor şartlarda görev yaptığını biliyoruz. Pandemiden en fazla olumsuz etkilenen basın sektöründe ayakta kalabilmek büyük başarı.  Ancak, sevda ile yapılabilecek bu meslekte ‘Ben de varım’ diyen, üreten her arkadaşımı yürekten kutluyorum” dedi.

Yarışmaya başvuran eserlerin değerlendirildiği ÇGC Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen toplantıda; ÇGC Başkanı Cafer Esendemir, Başkan Vekili Mustafa Özke, Başkan Yardımcıları Mehmet Uluğtürkan, Mehmet Serbes, Engin Kamber, Yasemin Atasoy, Genel Sekreter Sefa Saygıdeğer, Genel Sekreter Yardımcısı Süreyya Uri, Mali Sekreter Murat Yonat, Mali Sekreter Yardımcısı Hüseyin Arat, Yönetim Kurulu Üyeleri Vahap Ünkat, Mutlu Mete, Jale Karaşahinoğlu, Kadir Adıyaman ve Mustafa Akköse hazır bulundu.     

Ödül tören tarihi ve yeri önümüzdeki günlerde açıklanacak ÇGC Basın Özendirme Yarışması’nda kategoriler ve ödül alan medya mensupları şöyle:

HABER DALI                                               HABER FOTO

Murat Gegin (5 Ocak Gazetesi                    Serhat Şanlı (İlkhaber Gazetesi)

RÖPORTAJ                                                  ARAŞTIRMA-İNCELEME

Onur Başkan (Bölge Gazetesi)                    Nadide Büşra Kaynak (Refleks Gazetesi)

SPOR HABERİ                                             SAYFA DÜZENİ

Bora Erdem (Sabah)                                    Emine Songur (İlkhaber Gazetesi)

SPOR SAYFA DÜZENİ                               TV GÖRÜNTÜ

Şahin Çoban (Çukurova Metropol)           Memiş Akçam (TRT)

TV HABER: Serkan Çetinkaya (İHA)

CGC Onur Ödülü: Abdulkadir Konukoğlu (SANKO Holding Onursal Başkanı)

CGC Onur Ödülü: Bekir Coşkun (Sözcü Gazetesi Yazarı)

Çoban Yurtçu Özel Ödülü: Enver Özelsancak

Mustafa Gümüşdamla Özel Ödülü: Çağlar Öztürk (Demirören Haber Ajansı)

Ramazan Biçer Özel Ödülü: İnci Yılmaztürk (Toros Gazetesi)

Emre Gönlüşen Özel Ödülü: Serkan Şenyürek (Koza Tv)

İlhan Erk Özel Ödülü: Erol Karataş

Gelecek Vadeden Gazeteci Ödülü: Eda Şebnem Arslan (Toros)

ÇGC ÖZEL ÖDÜLLERİ

Fatma Er : (TRT)

Eray Şen: (Dünya)

Bülent Vezİr : (Çukurova Press)

Mehlika Bilen: (Koza TV)

Özge Öztoprak: (TV A)

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

Next Post

MHP Adana 13. olağan il kongresi 26 eylül cumartesi günü yapılacak.

Per Eyl 24 , 2020
İlçe Başkanları adına ortak açıklamayı yapan ve “Tercihimiz Bünyamin Avcı Beyden yana olacaktır” diyen MHP Sarıçam İlçe Başkanı Mustafa Kızılelma, “Başbuğumuz merhum Alparslan Türkeş’in izinde yürümeyi, Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin emrinde koşmayı onur bilen bizler, birleştiren, kaynaştıran bir anlayışla tüm Adana’yı kucaklayacağız” dedi. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana 13. […]