CHP Adana il başkanlığından üye sayısı açıklaması

Okunma Zamanı:59 Saniye

Basının ve kamuoyunun dikkatine;

Bir süredir bazı basın yayın organlarında yer alan haberlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nin Adana’da üye sayısında azalma olduğuna yönelik iddialara üzülerek tanık olmaktayız.

CHP’nin yerel seçimlerde elde ettiği başarıyı hazmedemeyen güçlerin, olumsuz algı oluşturup, parti örgütlerimizi itibarsızlaştırmaya yönelik olarak ortaya attığı bu iddialar asla gerçeği yansıtmamaktadır.

Adana İl Örgütümüzün üye sayısı her yıl önceki yıla göre artış göstermiş, üye sayımız hiç önceki yılın gerisine düşmemiş ve son birkaç yılda üye sayımız toplam 6 bin 557 kişi artmıştır.

Son bir yılda da, yani yerel seçimlerden sonra üye sayımızda 2 bini aşkın bir artış olmuştur.

CHP Adana İl Örgütü, CHP’ye aidiyet duygularıyla bağlı, Cumhuriyet, demokrasi, hak, hukuk, adalet mücadelesini büyütecek nitelikte üyeleri kazandırmak için çalışmalar yapmaktadır.

CHP üyesi olmak bir ayrıcalıktır ve partimize üyelik başvurusu yapan herkes partimizin ilkeleri doğrultusunda yaşamı boyunca taşıyacağı sorumlulukları da gönüllü olarak üstlenmektedir.

CHP’de, diğer bazı partilerde olduğu gibi kağıt üzerindeki sahte üyelikler, işe alımlarda zorunlu tutulan üyelik ya da Saray ziyareti gibi vaatlerle siyasi ahlaktan yoksun üyelik anlayışı bulunmamaktadır.

Gücünü halktan ve üyelerinden alan partimiz, kuruluşundan bu yana verdiği bu onurlu mücadeleden, Cumhuriyeti gerçek anlamda demokrasiyle taçlandırma mücadelesinden asla vazgeçmeyecektir.

Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız. 

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

Next Post

ADSİAD'tan Vali Elban'a ziyaret

Çar Eyl 23 , 2020
Adana Sanayici ve İş Adamları Derneği (ADSİAD) Başkanı Süleyman Sönmez ve beraberindeki heyet, Vali Süleyman Elban’ı ziyaret etti. Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade ederek konuklarıyla sohbet eden Vali Elban, köklü sanayi kültürüyle Adana’nın ülkenin önde gelen kentlerinden biri olduğunu belirtti.  Adana’nın sahip olduğu sanayi ve ticaret potansiyelini daha ileri seviyelere taşıyacak […]