Medikalciler’den Vali Elban’a ziyaret

Okunma Zamanı:57 Saniye

Kısa adı ÇUMED olan Çukurova Medikalciler Derneği Başkanı Oğuz Akkaya ve yönetim kurulu üyelerinden Yücel Denizhan, Adana Valisi Süleyman Elban’ı makamında ziyaret etti.

Medikallerin sorunları ve çözüm önerilerinin konuşulduğu ziyarette ‘hayırlı olsun’ dileklerini de sunan Akkaya, Vali Elban’a başarılarının devamını diledi. Ziyeretten duyduğu memniniyeti dile getiren Vali Elban, medikalcilerin sorunlarının çözümü kunusunda yardımcı olmaya çalışacaklarını ifade etti.  Elban, italat, imalat ve mümesillik gibi konularda hizmet veren kişilerin ve kurumların koordinesini sağlamakla ve onları teşvik amacıyla gerçekleştirdikleri çalışmalar için başkan Akkaya’ya teşekkür etti. Elban, konuşmasında şunları kaydetti.

İHRACAT VE İSTİHDAMA KATKI İÇİN TESİS ŞART

“Petro kimya türevlerinden elde edilen medikal sarf malzemelerinin bölgemizde üretilmesi, Adana ve Ülkemiz ekonomisine büyük katkı sağlar. İhracatı artıracak istihdama katkı sunacak bir tesisin kurulması bölgemiz için olmazsa olmazların arasındadır.” Ayrıca, Medikal sarf malzemesi üretim tesisi kurulması hususunda yapılacak çalışmaları bir rapor halinde isteyen Vali Elban, gereken yardımları yapmaya çalışacaklarını söyledi.

Medikalciler Derneği Başkanı Oğuz Akkaya da medikalcilerin sıkıntılarını dile getirerek  Devlet hastanelerinden 18 aydır Üniversite hastenelerinden ise 36 aydır paralarını alamadıklarını belirtti. Başkan Akkaya sıkıntılarına sıcak bakan ve yardımcı olmaya çalışacağını ifade eden  Vali Elban’a teşekkür etti.

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

Next Post

AK Parti il gençlikte bayrak değişimi

Per Eyl 24 , 2020
AK Parti Adana İl Gençlik Kolları Başkanlığı’na atanan Mustafa Yıldız, yaş haddinden dolayı başkanlık görevini bırakan Furkan Bozkurt’tan hizmet bayrağını devraldı. AK Parti Adana İl Başkanlığı Ziyaeddin Yağcı Toplantısı Salonu’nda, maske, mesafe ve temizlik kurallarına dikkat edilerek gerçekleştirilen devir teslim törenine AK Pati Adana İl Başkanı Mehmet Ay, İl Kadın Kolları […]